06.12.2017 15:23

Як військовим та волонтерам безоплатно отримати автомобілі

Як військовим та волонтерам безоплатно отримати автомобілі

Державне підприємство “СЕТАМ” Міністерства юстиції приймає активну участь у допомозі військовим. ДП “СЕТАМ” є організатором електронних торгів арештованим майном, майном банків та майном інших державних та комерційних замовників. Тобто основна задача – наповнювати бюджет, продаючи майно.

Проте, згідно з законодавством, майно, яке було стягнуто на користь держави (конфіскат), і не було реалізоване на торгах, може бути передано на благодійні цілі. Це може бути будь-яке майно, від канцтоварів до автомобілів. Тож сьогодні даємо прості відповіді на складні питання щодо безоплатної допомоги.

Що передають безоплатно?

Після того як майно, яке стягують у дохід держави, пройшло три етапи аукціонних торгів через СЕТАМ і його ніхто не купив, його можуть безоплатно передавати в користування.

Конкретно армії передано майже 21 тис одиниць майна на суму 23,8 млн грн. З них транспорту 125 шт на 23,2 млн грн., одяг, спорядження 234 шт на 44,7 тис грн., будматеріалів, побутових товарів, запчастини – 20,4 тис шт. 646,6 тис грн.

Що є в наявності з транспорту?

Автомобілі – легкові й вантажні.

Як отримати?

Перелік майна, яке пропонується на безоплатну передачу, можна побачити на сайті держпідприємства om.gov.ua в розділі «Безоплатна передача». Там же міститься інформація про строки, перелік та порядок подання документів для охочих отримати майно безкоштовно.

Подати заяви на безоплатне отримання майна можна з моменту появи публікації. Ці публікації актуальні протягом місяця. У цьому розділі розміщуємо інформацію, що й кому було передано.

Хто приймає рішення?

Рішення про передачу приймає комісія, до якої входить представник від державної виконавчої служби, представник митниці, яка безпосередньо конфіскувала товар, представник від податкової служби та представник органу місцевого самоврядування. Рішення про те, кому саме передати майно, приймає саме ця комісія. “СЕТАМ” до цієї комісії не входить і впливати на це рішення не може.

Зараз заявки на безкоштовне отримання майна подаються до комісій у паперовому вигляді, але після змін у законодавстві в майбутньому буде доступне подання заявок on-line.

А якщо ви не зареєстровані як юрособа?

Якщо ви – просто група волонтерів у фейсбуку, то це не біда. Адже у вас є «підшефна» військова частина, яка є юрсобою. Саме вона і стане набувачем майна. Ви можете подавати заявку до будь-якої філії. Проте зауважте: з моменту передачі майно належить вам, тож продумайте транспортування завчасно.

А чи є нас захист від шахраїв?

Є захист від недобросовісних отримувачів безоплатного майна – вони не зможуть просто його продати і покласти гроші в кишеню. Якщо вони його продадуть – доведеться сплати всі передбачені законом митні платежі, а це дуже значна сума, інколи – майже повна вартість товару.

Источник

Ремонт и обслуживание автомобилей в Санкт-Петербурге Надежная защита транспортного средства с решениями от Старлайн Надежный помощник в твоем доме РосШтрафы – проверка и оплата штрафов онлайн Маркировка шин – на что обращать внимание

Лента новостей