04.06.2023 1:32

Wnętrze Hondy HR-V zachwyca komfortem

Wnętrze Hondy HR-V zachwyca komfortem

Aby dopasować się do wartości i potrzeb dzisiejszych nabywców oraz stworzyć pojazd, który jest zarówno pożądany, jak i praktyczny, inżynierowie Hondy na nowo definiują wnętrze hybrydowej HR-V nowej generacji. Dzięki technologiom konstrukcyjnym nowej generacji i projektowi wnętrza inspirowanemu światłem i wiatrem, nowy model wyróżnia się niezwykle wysokim poziomem komfortu wnętrza i godną pozazdroszczenia przestrzenią w segmencie kompaktowych SUV-ów B.

Najbardziej imponującą cechą jest unikalny system dystrybucji powietrza. Wyloty powietrza w kształcie litery L, umieszczone w górnych rogach deski rozdzielczej, reprezentują koncepcyjnie nowe podejście do klimatyzacji. W ten sposób wszyscy pasażerowie i kierowca mają zagwarantowane uczucie ożywczego powiewu niemal prawdziwej bryzy.

„Zdaliśmy sobie sprawę, że czerpanie inspiracji z natury zminimalizuje uczucie dyskomfortu. Bardzo często pasażerowie cierpią z powodu bezpośredniego strumienia powietrza z klimatyzatora. Rezultatem jest poczucie lekkości i większy komfort dla wszystkich pasażerów” — mówi Yoshitomo Ihashi, dyrektor generalny projektu.

Możesz przełączać się między trzema trybami. W pierwszym przypadku strumień powietrza jest kierowany bezpośrednio przez konwencjonalny otwór wentylacyjny, a system wytwarza bryzę, która wygląda jak prawdziwa bryza. W trybie zamkniętym wyłącza się, a po wybraniu pełnej wentylacji z nowego systemu dyskretnie kieruje lekką bryzę na boczne szyby, podczas gdy bryza tylko delikatnie „pieści” policzki pasażerów z przodu. Strumień powietrza trafia również na dach, tworząc delikatny wir, który nie wieje bezpośrednio na pasażerów. Latem poduszka powietrzna, która tworzy się jak poduszka wokół przednich i tylnych siedzeń, blokuje ciepło z ogrzewanych szyb z zewnątrz. Na tej samej zasadzie izoluje zimą od zimna. Siedzenia w drugim rzędzie są również dobrze wentylowane dzięki otworom w tylnej konsoli.

Tworzymy przestrzeń i komfort

Sercem wystroju wnętrza HR-V jest interakcja między pasażerami a samochodem, która doskonale wpasowuje się w ich codzienne życie. Zaczyna się w momencie, gdy wsiądziesz do samochodu, a kończy w momencie, gdy z niego wysiądziesz. Każda chwila korzystania z HR-V nastawiona jest przede wszystkim na zapewnienie jak najlepszych wrażeń.

Każdy szczegół projektu kokpitu ma na celu uzyskanie wrażenia przestronności i lekkości - od szyb zaprojektowanych z myślą o wpuszczeniu jak największej ilości światła i zapewnieniu optymalnej widoczności, aż po płaską linię maski.

Wiele uwagi poświęcono dogodnemu umiejscowieniu elementów sterujących. Najczystszy i najprostszy układ naczyń dodaje poczucia spokoju. Sterowanie wentylacją i systemem audio oraz tablica przyrządów znajdują się jak najbliżej pola widzenia kierowcy. Łatwo rozpoznawalne urządzenia zapewniają bezpieczną i intuicyjną obsługę.

Aby zachować równowagę między stylistyką premium SUV-a a wyjątkową przestronnością wnętrza, inżynierowie Hondy zadbali o to, aby wszystkie części układu hybrydowego zostały umieszczone w podwoziu i komorze silnika, a zbiornik paliwa znajdował się pod przednimi siedzeniami. Podejście to opiera się na zasadach produkcji Hondy znanych jako „maksymalny człowiek, minimum maszyna”, opartych na przekonaniu, że celem technologii i projektowania jest służenie kierowcy i pasażerom.

Nowo zaprojektowane siedzenia w drugim rzędzie zostały przesunięte do tyłu o 30 mm. Pozwala to na dodatkowe dwa stopnie pochylenia w porównaniu z poprzednią generacją HR-V. Przestrzeń nad głowami jest zgodna ze standardami tej klasy, a wygodna pozycja siedząca w stylu sedana zapewnia o 35 mm więcej miejsca na nogi i ramiona.

Aby poprawić komfort pasażera z przodu, nowy HR-V został wyposażony w przednie fotele stabilizujące ciało ze usztywnieniami strukturalnymi, zastępując poprzedni system sprężynowy. Przyczynia się to do zmniejszenia zmęczenia podczas długich podróży i zwiększa poziom komfortu w życiu codziennym.

Как купить машину, которая не сломается через две недели? Новый Ford Explorer Диагностика автомобиля с помощью компьютера Лучшие яхты от Fairline Советы по выбору автоковриков

Лента новостей